A férfiak egyes versenyszámában már biztosan nem lesz kínai házidöntő.
Az első helyen kiemelt kínai Wang Chuqin hat játszmában vereséget szenvedett, a világbajnoki ezüstérmes svéd Truls Möregardtól.
A mérkőzést a fiatal svéd kezdte jobban, ezt követően Chuqinnak már az eredmény után kellett szaladnia. A harmadik játszmában magára talált, és ezt követően a következő szettet is simán hozta. Az ötödik játszma sorsfordítónak számított, ennek megfelelően mindkét játékos igyekezete nagyobb volt, ahol a végén a svéd örülhetett. A lendület kitartott a végéig, ezzel Möregard abszolút a nap meglepetését okozta azzal, hogy búcsúztatni tudta Wang Chuqint, az olimpia bajnoki cím egyik várományosát.
Délután Möregard nem állt meg, a legjobb 8 közé jutásért ismét egy kiváló ázsiait múlt felül, nevezetesen a tajvani Kao Cheng-Jui-t. Ellenfele az egyiptomi Omar Assar lesz, aki a jó játéktudással rendelkező kazah Kirill Gerassimenkot győzte le.
Jang Woojin négy igen nehéz szettben győzte le Togamit. A franciák idősebb Lebrun testvére, Alexis nem bírt a brazilok sztárjával Hugo Calderano-val.
A kisebbik Lebrun, Felix őrületes mérkőzésen ejtette ki Ovtcharov-ot. A hét szettes mérkőzést a francia kezdte jobban. Nagyon úgy nézett ki, hogy sima győzelem lesz számára, de Ovtcharov-nak sikerült visszakapaszkodnia. Az eksztázisban lévő hazai szurkolók hatalmas segítséget nyújtottak Felixnek, aki győzelmével óriási eredményt ért el mindössze 17 évesen. Nem lesz egyszerű dolga a következő mérkőzésen a tajvani Lin Yun-Ju ellen, aki könnyed győzelmet aratott Darko Jorgic ellen.
Harimoto a dán Anders Lindet búcsúztatta, a következő körben nagyon ismerős ellenféllel találkozik Fan Zhendong személyében, aki az amerikai Kanak Jha ellen aratott győzelmet.
A nőknél Sofia Polcanova meglepetésre négy játszmában legyőzte Szőcs Bernadettet, ezzel a győzelemmel az osztrák jutott be a legjobb 8 közé és találkozik majd Chen Meng-gel, aki a hollandok kiválóságát múlta felül.
A japán Miu Hirano az indiaiak első számú játékosát, Manika Batra-t ejtette ki, ellenfele a Póta Georginát búcsúztató Shin Jubin lesz, aki könnyedén legyőzte az amerikai Lily Zhang-ot.
Adriana Diaz nagyon közel járt a bravúrhoz, hogy a legjobb 8 között találja magát, hiszen 3:0-ra vezetett észak-koreai ellenfele ellen. Pyon Song Gyong hatalmas fordítást mutatott be. A következő körben ázsiai csata lesz, hiszen Hayata legyőzte a már egyetlen hazai francia női versenyző Yuan-t.
Az első kiemelt Sun gyorsan lépett túl az indiai Akula ellen. Nem tudta folytatni bravúros szereplését Bajor Natalia sem, a lengyelek kiválóságának már nagy falatnak bizonyult a tajvani Cheng I-Ching, aki négy játszma megnyerése után a következő körben az első kiemelttel találkozik.
Holnap a negyeddöntőkkel folytatódnak a küzdelmek.
OLIMPIA – Párizs 2024
Férfi egyéni - a legjobb 16 közé
Wang C. (kínai) – Möregard (svéd) 2:4 (-10, -7, 5, 7, -9, -6)
Férfi egyéni - a legjobb 8 közé
Möregard (svéd) – Kao (tajvani) 4:1
Assar (egyiptomi) – Gerassimenko (kazah) 4:2
Jang (koreai) – Togami (japán) 4:0
Calderano (brazil) – Lebrun A. (francia) 4:1
Lebrun F. (francia) – Ovtcharov (német) 4:3
Lin (tajvani) – Jorgic (szlovén) 4:0
Harimoto (japán) – Lind (dán) 4:1
Fan (kínai) – Jha (amerikai) 4:0
Női egyéni - a legjobb 8 közé
Sun (kínai) – Akula (indiai) 4:0
Cheng (tajvani) – Bajor (lengyel) 4:0
Pyon (észak-koreai) – Diaz (puerto ricó-i) 4:3
Hayata (japán) – Yuan (francia) 4:0
Shin (koreai) – Zhang (amerikai) 4:0
Hirano (japán) – Batra (indiai) 4:1
Polcanova (osztrák) – Szőcs (román) 4:0
Chen (kínai) – Eerland (holland) 4:1
Fotó: Flickr/ITTFWorld