Sikeres versenynapon van túl a para-asztalitenisz válogatott csapata a Cseh Világkupán.
Szvitacs Alexa ott folytatta, ahol tegnap abbahagyta, az elődöntő mérkőzését simán abszolválta, a döntőben pedig már 2:0-ra vezetett. Ekkor úgy tűnt szinte játszmaveszteség nélkül behúzza a versenyt, ekkor ellenfele „ellopott” tőle egy szettet. Az érdemből semmit nem von le, Alexa magabiztosan lett aranyérmes Ostravában.
Ugyancsak jól kezdett Urlauber Ádám is, egy könnyed győzelemmel jutott be a döntőbe, ahol egy nagyon jó koreai játékos megállította nagyszerű menetelésében.
Nem sok hiányzott, hogy Pálos Péter és Kovács Ádám az elődöntőben találkozzon egymással. Pálos japán ellenfelén gyorsan túljutott, Kovács pedig a belga világelsővel játszott abszolút élvezetes mérkőzést, de alulmaradt ellene. A belga nagyszerűnapot fogott ki, Pálos még 2:1-re vezetett ellene, végül sikerült megfordítania a mérkőzést.
Késő délután a párosok küzdelmével folytatódott a nap. Szvitacs Alexa a lengyel Pek oldalán, míg Kreisz Milán Kovács Ádámmal álltak asztalhoz. Mindkét párosnál 5 páros versenyzik egymással, így körmérkőzéses rendszerben döntik el a helyezéseket. Ma az 1-2. forduló, holnap a 3-4. forduló mérkőzései lesznek.
A fiúk közel kerültek a dobogóhoz, hiszen mindkét mérkőzést győztesen hagyták el. Szvitacsék már nem voltak ilyen szerencsések, első meccsükön győztek, ám este szoros küzdelemben maradtak alul.
Vígh Zsolt a para válogatott szövetségi kapitánya értékelte röviden az eddigi történéseket és engedett betekintést a jövőbeni célokhoz.
„A Paralimpia előtti utolsó időszakban járunk, de már előre is kell tekintenünk.”
„A verseny fő célja két paralimpikonunk versenyzési lehetősége, - Pálos Péter és Szvitacs Alexa személyében, másik célja pedig, hogy fiataljaink és újonnan belépő játékosaink lehetőséget kapjanak a nemzetközi szereplésre. A versenyt megelőzően klasszifikáció volt, ahol minden új játékosunk megkapta kategóriáját. A verseny egyéni számait tekintve egy arany egy ezüst és egy bronzéremmel zártunk, valamint volt egy negyeddöntős helyezésünk is. Szvitacs Alexa meggyőző játékkal nyerte a női egyes 9-10-es összevont kategóriáját. Pálos Péter hatalmas küzdelemben veszített a világelső belga ellenfelével szemben míg Urlauber Ádám a döntőig hibátlanul menetelt, ahol egy koreai riválisa tudta csak megállítani. Kovács Ádám újoncként nagyszerűen mutatkozott be hiszen továbbjutva a csoportjából a negyeddöntőben a belga Van Ackerrel is jót tudott meccselni. Kreisz Milán, Nyíri Szabó Lázár és Mihálffy Kinga egyaránt jó benyomást keltettek, ők még pár játékossal kiegészülve a következő paralimpiai ciklusokra szeretnénk, ha be tudnának épülni a nemzetközi élmezőnybe. Koruk és vagy játéktudásuk alapján ezért őket, mint egy Los Angeles - Brisbane programban szereplőknek tekintjük - természetesen a meglévő játékosaink és remélhetőleg új belépőkkel egyetemben. Sokszor elmondtam, minden nehézség ellenére a jövőképet reálisan kellene kezdeni építeni, számomra a lengyel modell a követendő példa. Az egyéni versenyek után a párosokkal folytatódtak a küzdelmek, ahol két párunk érdekelt, Szvitacs Alexa a lengyel Pekkel és Kreisz Milan Kovács Ádámmal léptek asztalhoz. A versenyezés ezzel a válogatottnak gyakorlatilag véget ér, egyedül Pálos Péter az, aki még júliusban Thaiföldön fog asztalhoz állni a paralimpia játékok előtt.”
MS1 – elődöntő
Urlauber – Raslan (egyiptomi) 3:0 (7, 4, 5)
WS9-10 – elődöntő
Szvitacs – Cakorova (cseh) 3:0 (9, 9, 6)
MS11 – negyeddöntő
Pálos – Yamamoto (japán) 3:0 (7, 7, 12)
Kovács – Van Acker (belga) 1:3 (-8, 10, -4, -4)
MS1 – döntő
Urlauber – Joo (koreai) 0:3 (-6, -3, -8)
WS9-10 – döntő
Szvitacs – Kavas (török) 3:1 (7, 8, -6, 8)
MS11 – elődöntő
Pálos – Van Acker (belga) 2:3 (7, -9, 11, -8, -10)
MD22 – selejtező csoport (1-2. forduló)
Kreisz/Kovács – Didsunon/Techo (thaiföldi) 3:2 (-11, 8, 7, -8, 7)
Kreisz/Kovács – Makajew/Vitvar (lengyel/cseh) 1:3 (10, -5, 6, 10)
WD20 – selejtező csoport (1-2. forduló)
Szvitacs/Pek (magyar/lengyel) – Topolian/Tash (georgiai/kazah) 3:0 (5, 5, 1)
Szvitacs/Pek (magyar/lengyel) – Cakorova/Yamazaki (cseh/japán) 2:3 (4, -9, -15, 10, -9)