Az 1992-es olimpiai megnyitó ünnepség talán máig a legszebb lánggyújtásáról is híres. Az olimpiák történetében itt szerepelt a legkevesebb magyar asztaliteniszező, és itt született meg a férfi mezőnyben máig egyedüli európai győzelem.
Magyar résztvevők:
Az olimpia, ami lehetett volna 4 évvel korábban
Erre az olimpiára megváltoztatták az érmek kiosztását, nem kellett bronzmérkőzést játszania senkinek, két harmadik helyezettet ünnepelt a sportág. Ha ez korábban történik, akkor az első szöuli olimpiáról lett volna egy bronzérme Magyarországnak Klampár Tibor jóvoltából.
Az egyetlen ötkarikás játék, ahol egyetlen magyar indult
Bátorfi Csilla egyetlen magyar asztaliteniszezőként képviselte Magyarországot. A selejtező csoportkör nagyon jól alakult számára, szettveszteség nélkül sikerült megnyerni csoportját, ahol aztán a Fortuna nem volt kegyes hozzá. Az egyenes kieséses szakaszban rögtön a későbbi győztes Denggel találkozott, aki ellen sokan meg a bemelegítés során feladták volna a mérkőzést. A peches sorsolás annak is köszönhető, hogy Csilla közvetlen az olimpia előtt kijött új világranglistán egy helyett rontott, így nem került kiemelt pozícióba.
Európaiak a csúcson
A '80-as évek végén, a '90-es évek elején "svédületes" volt a férfi asztalitenisz. Jörgen Persson és Jan-Ove Waldner szinte uralták a világot. Legtöbbször nekik sikerült felvenniük a versenyt Kínával és sokszor törtek borsot az orruk alá.
A papírforma szinte mindenhol bekövetkezett, nagy eget rengető meglepetések nem születtek. Férfi egyesben a legjobb 8 közé öt európai versenyző jutott be, az előző olimpia bajnoki címvédő, a koreai Yoo Nam-Kyu pedig nem ért el idáig.
Bár a svédek nagyon szerettek volna egy házi döntőt: sajnos ez nem jöhetett össze, ugyanis a negyeddöntőben találkozott egymással Persson és Waldner. A világbajnoki címvédő Perssont honfitársa búcsúztatta, később pedig Waldner feltette az i-re a pontot, 27 évesen mindenhol a csúcsra ért.
Bátorfi Csilla szereplése
Női egyes selejtező csoport
Bátorfi – Cabrera (ecuadori) 2:0 (11, 14)
Bátorfi – Dipojanti (indonéz) 2:0 (15, 8)
Bátorfi – Lomas (brit) 2:0 (14, 9
Női egyes 8 közé jutásért
Bátorfi – Deng (kínai) 0:3 (-14, -12, -15)
Végeredmény
Férfi egyes
1. Jan-Ove Waldner (svéd)
2. Jean-Philippe Gatien (francia)
3. Kim Taek-soo (dél-koreai)
3. Ma Wenge (kínai)
Női egyes
1. Deng Yaping (kínai)
2. Qiao Hong (kínai)
3. Hyeon Jeon-Hwa (dél-koreai)
3. Li Bun-Hui (észak-koreiai)
Férfi páros
1. Lu Lin – Wang Tao (kínai)
2. Steffen Fetzner – Jörg Rosskopf (német)
3. Kang Hee-chan – Lee Chul-seong (dél-koreai)
3. Kim Taek-soo – Yu Nam-Gyu (dél-koreai)
Női páros
1. Deng Yaping – Qiao Hong (kínai)
2. Chen Zihe – Gao Jun (kínai)
3. Hong Cha-ok – Hyun Jung-hwa (dél-koreai)
3. LiBun-hui – Yu Son-bok (észak-koreai)
A következő állomás július 3-án Atlanta.