Magyar résztvevők:
Háromszor London
London volt az első város, amely háromszor rendezhetett újkori nyári olimpiát, mivel korábban 1908-ban és 1948-ban is a sportesemény házigazdája volt.
Érdekesség, hogy hosszú idő óta ez volt az első alkalom, hogy egy olimpiai játék olyan logót fogadott el, mely nem felelt meg teljesen annak a központi előírásnak, mely szerint Város/Év formában kell szerepelnie az adatoknak, s a kép alján az olimpiai öt karika színes képének kell megjelennie.
Tóth Krisztina utolsó olimpiája – a fiúk hatalmas harca
Tóth Krisztina ötödik, egyben utolsó olimpiáját kezdte meg. Kitolta pályafutását, hogy még ott lehessen, mert reális esélyt látott rá, hogy még képviselni tudja a magyar színeket. Első fordulós mérkőzése izgalmasra sikeredett, míg a második különösen. Nagyon jól kezdett tajvani ellenfele ellen 3:0-ra vezetett, amikor is volt egy nagyon szoros negyedik játszma. Ezt követően az ellenfele vérszemet kapott és vissza tudott jönni a mérkőzésbe. Sajnos a döntő játszma is a lehető legkisebb különbséggel billent a tajvani oldalára, ezzel Tóth Krisztinek véget ért az olimpiai korszaka.
Zwickl Dániel és Pattantyús Ádám egyaránt nagy utat tettek meg az olimpiai szereplésért. Dani 4 évvel korábban Pekingben nagyon közel állt a kijutáshoz, ám az utolsó pillanatban későbbi olasz csapattársa „elvette” tőle ezt a lehetőséget. Utolsó próbálkozásként futott neki ennek az olimpiának, de megérte az áldozatot meghozni érte, hiszen a „sírból” jött vissza.
Pattantyús Ádám a késő érő zseniális védőjátékosunk 33 évesen érte el sok sportoló álmát, miszerint egyszer olimpián fog szerepelni. A sokáig női válogatottnál edzőpartnerként játszó Ádám óriási meglepetésre jutott ki az olimpiára. A kvalifikációs tornán pont az utolsó szalmaszálba kapaszkodva kaparintotta meg élete lehetőséget.
Póta Gina hozta a tőle elvárható eredményt, sajnos a sorsolás nem volt kedvező számára, de így szép eredményt tudott elérni.
Londoni érdekességek
Három játékos is hetedik olimpiáján vett részt, Primorac, Saive és Persson. Egyedülálló, hogy egy sportágban a kezdetektől kezdve ennyien ott legyenek az összes olimpián.
1988 után ismét volt magyar játékvezető az olimpián, Szily Márta személyében.
Magyarok eredményei:
Férfi egyes 1. forduló
Zwickl – Bentsen (dán) 4:1 (9, 7, 10, -4, 8)
Pattantyús – Henzell (ausztrál) 1:4 (-11, -8, -9, 6, -9)
Férfi egyes 2. forduló
Zwickl – Karakasevic (szerb) 4:1 (10, 10,-10, 8, 10)
Férfi egyes 3. forduló
Zwickl – Chuang (tajvani) 0:4 (-8, -8, -6, -9)
Női egyes 1. forduló
Tóth – Ramos (venezuelai) 4:3 (9, -9, -9, -12, 5, 9, 10)
Női egyes 2. forduló
Tóth – Chen (tajvani) 3:4 (10, 7, 7, -13, -5, -5, -11)
Póta – Tian (horvát) 4:1 (-11, 4, 2, 10, 2)
Női egyes 3. forduló
Póta – Park (koreai) 1:4 (3, -8, -8, -6, -9)
Végeredmény:
Férfi egyes
1. Zhang Jike (kínai)
2. Wang Hao (kínai)
3. Dimitrij Ovtcharov (német)
Női egyes
1. Li Xiaoxia (kínai)
2. Ding Ning (kínai)
3. Feng Tianwei (szingapúri)
Férfi csapat
1. Kína
2. Dél-Korea
3. Németország
Női csapat
1. Kína
2. Japán
3. Szingapúr