Harczi Zsolt érkezésével új irány kezdődött a magyar asztaliteniszben. A szakember korábban már irányította a férfi felnőtt válogatottat. Később a Linz AG Froschberg vezetőedzője lett, majd a női osztrák válogatott szövetségi kapitánya, ahol a jelenlegi női egyes és páros Európa-bajnok címvédőjével foglalkozott. Innen csábították haza, hogy segítse újra magasra emelni a magyar asztaliteniszt.
A MOATSZ elnöksége és az elnökség által összeállított szakmai stáb elképzelése július 1-től egy teljesen más rendszerű felkészülést és versenyeztetést tűzött ki célul. Elsődleges célként a nemzetközi eredményességet és három éven belül Európa elitjéhez való tartozást határozták meg.
„A vezetés a közelmúltbéli időszakra a szakmai munka mennyiségének és minőségének javulását kérte, amitől rövid távon is előrelépést várt. Az elmúlt időszak versenyeredményei pedig igazolták, hogy a kijelölt iránnyal jó úton haladunk. A versenyeztetéssel kapcsolatban a prioritást december 31-ig az utánpótlás játékosok élvezik, melléjük hozzácsatolva még András Csaba szerepeltetését a felnőtt nemzetközi versenyeken.”
"Célunk, hogy a legkiválóbb fiatal tehetségeket minél korábban bevonjuk a felnőtt válogatott rendszerébe. Ezért 12 éves kortól a legígéretesebb játékosokat azonos módszertan szerint fejlesztjük, a felnőtt válogatott szakmai stábjának bevonásával. A klubokkal és az edzőkkel folyamatosan egyeztetünk, hogy a játékosok számára a lehető leghatékonyabb felkészülést biztosíthassuk."
"A nemzetközi versenyeken való részvétel elsősorban az eredményes szereplésre irányul. Ezért olyan sportolókat válogatunk, akiknél reális esélyt látunk arra, hogy dobogós helyezést érjenek el. Célunk, hogy a nemzetközi versenyeken a legjobbak között szerepeljünk."
Az elmúlt negyedévben öt nemzetközi versenyen, többek között az Olimpia, az ifi EB-n, szkopjei Youth Star Contenderen, halmstadi WTT Feederen és a szerbiai Europe Youth Series versenyein vettek részt játékosaink.
Olimpia – Párizs
„Sportágunk női egyesben és vegyes párosban képviselte országunkat az olimpián. A vegyes párosban 16 pár szerepelt és egyenes kieséses rendszerben zajlott a verseny. Szerettük volna elkerülni az ázsiai egységeket, ami sajnos nem sikerült. Sajnos a nyolcadik kiemelési pozíciót nem sikerült megtartani, ezáltal lényegesen csökkent az esélyünk a pontszerzésre. A Fortuna a harmadikként kiemelt hong-kong-i párossal hozott össze. Végül színvonalas mérkőzésen vereséget szenvedtünk. Sajnos nem sikerült meglepetést okozni, ezáltal lemaradtunk a hőn áhított pontszerzésről. Ettől függetlenül a kijutást sikerként értékelem, hiszen összesen 16 pár tudott kvalifikálni, ami hihetetlenül erőssé tette a versenyt. Női egyesben Póta Georgina szintén egyenes kieséses rendszerben kezdte meg a szereplését. A 32 közé jutásért fantasztikus mérkőzésen, hátrányból fordítva, legyőzte a németek elsőszámú játékosát, a kínai származású Shan Xiaonát. A 16 közé jutásért sajnos már nem tudott még egy bravúrt végrehajtani. A világranglista akkor hetedik helyén álló koreai Shin Yubin már megoldhatatlan feladat elé állította. Végül látványos színvonalas mérkőzésen szenvedett 4:1 arányú vereséget. Mindamellett nem mehetünk el szó nélkül, hogy Gina kijutása az olimpiára szintén bravúrnak számít. Kicsit szerencsésebb sorsolással küzdhetett volna pontokért. Amit még fontos kiemelni, hogy küzdeni tudása, hozzáállása példaértékű volt a versenyen és a felkészülés alatt is. Én személy szerint gratuláltam mindkét számban résztvevő játékosoknak, pozitívak voltak, küzdöttek, megtettek minden tőlük telhetőt. Amit sajnálok, hogy nagyon rövid volt az olimpia előtt közvetlen a felkészülés. Igazából a versenyrendszer és a játékosok klub elfoglaltsága miatt, csak két hetet tudtunk az olimpiára szakmailag és mentálisan is készülni.”
Serdülő és Ifjúsági Európa-bajnokság – Malmö
„A mostani szereplés jónak értékelhető, hiszen a legutóbbi EB-hez képest most sikerült nyerni két érmet. Lei Balázs és Árpás Samuel jóvoltából egy kicsivel több szerencsével akár fényesebb medáliát is nyerhettek volna. Úgy gondolom mindenképpen bíztató jel, hogy ezen kívül még három versenyszámban is éremért küzdöttek a fiatalok. Összességében a mostani eredményt sikerként könyvelhetjük el, de a jövőben ezeket az eredményeket szeretnénk még jobbá tenni.”
WTT Youth Star Contender – Szkopje
„Lei Balázs egy három hetes felkészülési ciklus után érkezett a szkopjei Star Contender versenyre. Véleményem szerint remek formában játszott, kiváló eredményt ért el. Egyéniben a négy közé jutásért egy nála lényegesen előrébb sorolt német játékos ellen veszített, aki végül megnyerte a versenyt. A reális esélye ettől függetlenül megvolt a győzelemre, hiszen végig „partiban” volt ellenfelével. Párosban Árpással bronzérmet szereztek. Legyőztek többek között egy olyan japán párost, akinek egyik tagja a világranglistán az első négyben szerepel. Az elődöntőben a későbbi győztes kínai pártól szenvedtek vereséget, de nem adták könnyen magukat. Fontos még kiemelni, hogy Balázs legyőzte a spanyol Berzosát, akitől az elmúlt időszakban még rendszeresen kikapott. Ilyen színvonalú versenyen abszolút élete legjobb eredményét érte el egyesben és párosban egy olyan mezőnyben, amely tele volt tűzdelve kínai, japán és több európai top 10-es játékossal, akik közül sokan az élmezőnyben végeztek.”
WTT Feeder – Halmstad
„A halmstadi svéd nemzetközi versenyen András Csaba fantasztikusan szerepelt. Ilyen színvonalú versenyen magyar játékos még nem szerzett érmet egyesben. A világranglista top 100-as játékosai közül kettőt is megvert, többek között három fiatal kínai játékost is, akik Kínában Szuper ligát játszanak. Ez igazolja András Csaba tehetségét és képességét. A versenyre való felkészülése két helyszínen történt, két hetet Budapesten, két hetet Németországban készült. Csaba egész éves szezonra való felkészülése vele és német klubjával egyeztetve közösen történik az Ormai csarnokban és Németországban. A versenyre természetesen szövetségi költségen utazott és az elkövetkezendő időszakban is szövetségi költségeken fog részt venni a nemzetközi versenyeken. Jelenleg is itthon van és készül az újabb megmérettetésre. Továbbá szeretném én is leszögezni, hogy András Csaba a jelenlegi elnökség és az általa megbízott szakmai vezetéstől eltiltva nem volt, az edzések látogatásától eltiltva nem volt.”
Europe Youth Series – Niš
„Válogatottunk egyértelműen kiemelkedően szerepelt. A 13 országot felvonultató versenyen az U13 és U15 korosztályai mérték össze erejüket. Az eredmények magukért beszélnek, négy arany, egy ezüst és négy bronzérmet szereztek fiataljaink. Ahogyan az előzőekben megfogalmaztuk, a jelenlegi szakmai vezetés célkitűzései ilyen tekintetben pontosan ezek voltak. Egy jobb felkészülés után a versenyeken azok a játékosok vettek részt és az elkövetkezendő időszakban is fognak részt venni, akiknek reális esélyük van nemzetközi versenyeken az éremszerzésre.”
„Összegezve az elmúlt időszak eredményei objektív tények, versenyzőink minden nemzetközi versenyen harcban voltak az érmekért, sőt szereztek érmeket.”
Eredmények:
Olimpia - Párizs
Női egyes: Póta Georgina (17.)
Vegyes páros: Ecseki Nándor – Madarász Dóra (9.)
Serdülő és Ifjúsági Európa-bajnokság - Malmö
Ifi páros: Lei Balázs – Árpás Samuel (SVK) bronzérem
Serdülő lány páros: Barcsai Sophia – Dohóczki Nóra bronzérem
WTT Youth Star Contender - Szkopje
Fiú páros: Lei Balázs – Árpás Samuel (SVK) bronzérem
WTT Feeder - Hamlstad
Férfi egyes: András Csaba ezüstérem
Europe Youth Series - Niš
U15 fiú egyes: Gergely Márk aranyérem; Szabó Lénárd bronzérem
U15 lány egyes: Fazekas Lizett aranyérem; Szögi Szonja bronzérem
U13 fiú egyes: Zsigmond Simon bronzérem
U13 lány egyes: Fazekas Lizett aranyérem; Fegyver Zsófia ezüstérem
U15 vegyes páros: Gergely Márk – Fegyver Zsófia aranyérem; Szabó Lénárd – Szögi Szonja bronzérem