Jól kezdték a mieink a selejtezőket

2015.10.01.

Az egyéni és páros versenyszámok selejtezőivel folytatódott szerdán az oroszországi Európa-bajnokság.

Férfi egyesben Lakatos Tamás és Kosiba Dániel is megnyerte első két mérkőzését, így jó helyzetből várhatja harmadik csoportmeccsét, Szudi Ádám viszont két ötszettes vereséget szenvedett. A hölgyeknél Madarász Dóra, Pergel Szandra és Ambrus Krisztina is hibátlan mérleggel áll, Nagyváradi Mercédesz kettőből egy meccset nyert meg. Kiemelendő Ambrus Krisztina, aki a világranglistán nála 97 hellyel előrébb található spanyol Galia Dvorakot is megverte.

Párosban a Lakatos, Szudi duó, valamint a finn színekben versenyző Oláh Benedekkel induló Kosiba is megnyerte eddigi találkozóit, csakúgy, mint a nőknél a Madarász, Pergel kettős. Az Ambrus, Nagyváradi egység az első meccsét elveszítette, a másodikra pedig nem állt ki ellene a román csapattal ezüstérmet szerző Szőcs Bernadette és Daniela Monteiro-Dodean.

EURÓPA-BAJNOKSÁG, JEKATYERINBURG
FÉRFIAK
EGYÉNI, SELEJTEZŐ
7. CSOPORT
Lakatos Tamás–Jean Lauric (belga) 3:1 (11:8, 11:6, 7:11, 11:7)
Lakatos Tamás–Edward Baldacchino (máltai) 3:0 (11:6, 11:6, 11:1)
11. CSOPORT
Robin Devos (belga)–Szudi Ádám 3:2 (11:3, 2:11, 10:12, 14:12, 11:8)
Ricardo Walther (német)–Szudi Ádám 3:2 (11:8, 10:12, 11:7, 3:11, 11:8)
24. CSOPORT
Kosiba Dániel–Teodor Alekszandrov (bolgár) 3:0 (11:4, 11:8, 11:6)
Kosiba Dániel–Tomas Mikutis (litván) 3:2 (6:11, 11:7, 7:11, 11:5, 11:5)

PÁROS, SELEJTEZŐ
4. CSOPORT
Lakatos Tamás, Szudi Ádám–Omri Ben Ari, Simon Rabinovics (izraeli) 3:0 (13:11, 11:9, 11:7)
Lakatos Tamás, Szudi Ádám–Hilal Hasanov, Khayal Hashimri (azeri) 3:0 (11:7, 11:5, 11:6)
7. CSOPORT
Kosiba Dániel, Oláh Benedek (magyar, finn)–Nicolas Champod, Marcus Waerstad (svájci, norvég) 3:0 (11:5, 11:7, 11:2)
Kosiba Dániel, Oláh Benedek (magyar, finn)–Vladimir Radonjics, Szőcs Hunor (szerb, romániai) 3:2 (11:5, 8:11, 13:11, 12:10, 11:5)

NŐK
EGYÉNI, SELEJTEZŐ
1. CSOPORT
Madarász Dóra–Aikaterini Toliu (görög) 3:0 (11:5, 13:11, 11:4)
Madarász Dóra–Rahel Aschwanden (svájci) 3:1 (12:10, 6:11, 11:6, 11:6)
7. CSOPORT
Ganna Gaponova (ukrán)–Nagyváradi Mercédesz 3:1 (14:12, 8:11, 11:7, 11:4)
Nagyváradi Mercédesz–Kübra Tan (török) 3:0 (11:4, 11:9, 11:2)
9. CSOPORT
Ambrus Krisztina–Damla Uzel (török) 3:1 (11:3 6:11, 11:4, 11:9)
Ambrus Krisztina–Galia Dvorak (spanyol) 3:2 (5:11, 14:12, 11:6, 8:11, 11:9)
18. CSOPORT
Pergel Szandra–Lucia Truksová (szlovák) játék nélkül
Pergel Szandra–Maria Hrisztoforaki (görög) 3:0 (11:8, 11:5, 11:8)

PÁROS, SELEJTEZŐ
1. CSOPORT
Madarász Dóra, Pergel Szandra–Merve Menge, Kübra Tan (török) 3:1 (6:11, 11:7, 11:9, 11:5)
Madarász Dóra, Pergel Szandra–Maria Hrisztoforaki, Aikaterini Tolju (görög) 3:0 (11:8, 11:5, 11:5).
3. CSOPORT
Petra Petek, Ivana Tubikanec (horvát)–Ambrus Krisztina, Nagyváradi Mercédesz 3:0 (12:10, 11:4, 11:6)
Ambrus Krisztina, Nagyváradi Mercédesz–DanielaMonteiro-Dodean, Szőcs Bernadette (román) 3:0 játék nélkül

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram