Három arany a veterán Eb-ről

2022.07.05.

A magyar versenyzők hét számban nyertek érmet, köztük háromban aranyat a Riminiben rendezett veterán Európa-bajnokságon.

Zacher Gizella szerepelt a legeredményesebben a mieink közül az olaszorzsági kontinenstornán, ugyanis egyéniben megnyerte a 75 éven felüli hölgyek versenyét, párosban pedig a 70+-os korosztályban Magyar Éva párjaként szintén nem talált legyőzőre.

A harmadik magyar aranyérmet Iváskó Gabriella szerezte a 60 éven felüli nők páros versenyében a szlovák Valentina Popová partnereként. Ő ugyanebben a korosztályban egyesben ezüstérmesként zárt. Spengler Krisztina (45+) szintén csak a döntőben szenvedett vereséget.

A férfiaknál három dobogós helyet értek el a magyar indulók. Dohnál Gábor és Vitsek Iván egyesben jutott elődöntőbe, a Bátorfi István, Szalai István kettős pedig a 75 éven felüli férfi párosok között.

VETERÁN EURÓPA-BAJNOKSÁG, RIMINI
FÉRFI EGYES

45+
Bronzérmes: Dohnál Gábor
50+
Bronzérmes: Vitsek Iván

FÉRFI PÁROS
75+
Bronzérmes: Bátorfi István, Szalai István

NŐI EGYES
45+
Ezüstérmes: Spengler Krisztina
60+
Ezüstérmes: Iváskó Gabriella
75+
Aranyérmes: Zacher Gizella

NŐI PÁROS
60+
Aranyérmes: Iváskó Gabriella, Valentina Popová (szlovák)
70+
Aranyérmes: Magyar Éva, Zacher Gizella

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram