Ezüsttel és bronzzal kezdtek para-asztaliteniszezőink Costa Braván

2024.03.13.

Costa Braván folytatódott para-asztaliteniszezőink számára a világkupa-sorozat, melyen az egyéni számokban Szvitacs Alex ezüst-, Pálos Péter pedig bronzérmet szerzett.

Lignano után a festői Costa Brava felé vette az irányt para-asztalitenisz válogatottunk, itt folytatódott számukra a világkupa-sorozat. Az egyéni versenyent mondhatni ott folytatták, ahol abba hagyták egy héttel ezelőtt Lignanoban. Szvitacs Alexa remekül versenyezve, az elődöntőben 3:0-ra (11-4, 11-7, 11-4) verte meg a kínai Liu Menget, a döntőbe aztán megállította őt az ausztrál színekben induló, de kínai származású Li Na Lei, aki összesítésben 3:1-re (11-3, 7-11, 11-8, 11-8) múlta felül Szvitacsot, aki így egyéniben ezüstéremmel kezdte a világkupát Costa Braván.

Pálos Péter kategóriájában a negyeddöntőben egy minden szempontból fontos mérkőzésen győzte le a japán Takemorit 3:1-re (11-3, 6-11, 14-12, 11-4), az elődöntőben viszont régi nagy ellenfele, Florian van Acker várt rá. A belga egy igen szoros versenyben győzte le Pálost 3:0-ra (13-11, 11-9, 11-9) úgy, hogy minden szettet csak a végjátékban tudott eldönteni, minimális különbséggel. Pálos Péter így végül egy bronzéremnek örülhetett.

Bereczki Dezső sorsolása nem volt éppen a legszerencsésebb, neki már a csoportkör folyamán játszania kellett a világranglistát vezető belga Laurens Devosszal, valamint a szintén az egyik legjobbnak számító Ashley Facey-vel. Utóbbit remek játékkal győzte le 3:0-ra (11-8, 11-9, 12-10), így bejutott a negyeddöntőbe. A négy közé jutásért  az ausztrál színekben versenyző kínaival, Ma Linnel meccselt, aki komoly fegyvertényt képviselve győzte le Bereczkit 3:0-ra (11-4, 11-8, 11-8).

Arlóy Zsófi és Csonka András a csoportmérkőzéseken nem tudta kivívni a továbbjutást.

Szerdán a párosok versenyeivel folytatódnak a küzdelmek Costa Braván!