Egyesben nincs érem

2017.08.26.

Póta Georgina számára egyesben a negyeddöntő jelentette a végállomást az olomouci World Tour-versenyen.

Szaszao Aszuka és Maeda Miju legyőzése után újabb japán játékos állt Póta Georgina útjában. Bravúr kellett volna az újabb sikerhez, hiszen bár Ito Mima még csak 16 éves, már a 11. helyen áll a világranglistán.

Az első szett 11:7 lett ide, ezt követően azonban a villámgyors ázsiai lány 3:1-re elhúzott a játszmákat tekintve, igaz, két szettet is csak 11:9-re tudott megnyerni. Az ötödik felvonásban ismét Gina volt a jobb, és az egyenlítéstől sem állt messze, ám hiába hárított két mérkőzéslabdát, a harmadikat már kihasználta Ito, így ő jutott az elődöntőbe.

A két játékos vasárnap is találkozik egymással, a női párosok fináléjában.