Az elődöntőért játszanak a serdülőcsapataink

2022.07.08.

A belgrádi utánpótlás Európa-bajnokságon mindkét serdülőcsapatunk bejutott a negyeddöntőbe.

A serdülő fiúválogatottunk három győzelemmel, 9:1-es mérkőzésaránnyal abszolválta a csoportkört, és a nyolcaddöntőben sem lassított. Varga Botond és Lei Balázs hozta az egyes mérkőzését az angolok ellen, majd Lei megnyerte a párost is Cseri Ádámmal. A 3:0-s siker után a szombati negyeddöntőben Izrael lesz az ellenfél.

A serdülő lányok csoportmásodikként jutottak be a legjobb 16 közé, ahol a horvátokat 3:1-re múlták felül. Polónyi Nóra elvesztette ugyan a nyitó partit, ám utána párosban győzött Molnár Kendrával, aki mindkét egyesét megnyerte. Az elődöntőbe jutásért a portugálokon kell túljutniuk.

Az ifjúsági fiúk (Szántosi Dávid, Wei Chen Yu, Hőgye Dániel, Krebs Levente) a szlovénok elleni 3:0-s győzelemmel bejutottak a legjobb 16 közé, ám ott az első körben nem volt esélyük a remek erőkből álló románok ellen, így a 9-16. helyért folytatják, elsőként a hollandok ellen.

Az ifjúsági lánycsapatunk az angoloktól elszenvedett 3:2-es veresége után az alsóházba került, ahol a görögöktől is kikapott. Szombaton a bolgárok ellen javíthatnak Laskai Íriszék az összképen.